telefon
whatsapp
Kayıp Rögar Tespiti
Kayıp Rögar Tespiti

Binaların kullanımından ve rögarların temizliğinin yapılamasından kaynaklanan rögar dolma olaylarında rögarın açılıp temizlenmesi gerekir. Ama çoğu zaman rögar yeri unutulmuştur ya da üstü kapatılmıştır. Dolayısıyla bulunması gerekir. Bu durumda detektör ile yer bulma cihazı devreye girer.

  • Rögar yer tespiti,
  • Logar bulma,
  • Kayıp rogar yer tespiti,
  • Gizli rögar bulma,
  • Kayıp rögar kapağı bulma

Dedektörle Logar Tespiti Nasıl Yapılır?

  • Tıkanıklık açma makinesinin ucuna sonda verici adı verilen aparat takılır.
  • Sonda verici aparat pille çalışan ve belli frekanslarda sinyal gönderir.
  • Dedektör bu sinyali çözümleyerek sonda vericinin bulunduğu yeri tespit eder.
  • Tıkanıklık açma makinesi ucunda sonda verici ile boru içinde ilerlerken, dedektörle toprak üstünden sinyal takip edilir.
  • Sinyaller takip edilerek binanın rögar yeri tespit edilir.

Dedektörle rögar tespit işlemi uzmanlık isteyen bir iştir. Dedektörle logar tespit işini yapan personeller bu konuda deneyimli olmak zorundadır. Aksi durumda tespit işlemi gereğinden fazla uzar.

Rögar tıkanıklıklarında sorunun çözümü için rögar kapağının açılıp müdahale edilmesi gerekir. Oysaki çevre değişikliklerinden dolayı rögar kapakları kaybolur. Bu durumda dedektörle rögar kapağı çok rahat bir şekilde tespit edilebilir. Rögar kapağı tespit edildikten sonra müdahale etmesi kolay olur.

Dedektörle logar tespiti ilk olarak Avrupa’da kullanılan bir yöntemdir. Bugün ülkemizde kullanımını sağlan öncü firmalardan olan Protesisat, deneyimli kadrosu ile sorunlarınızı çözüme kavuşturuyor.

Dedektörle sadece logar tespiti değil, aynı zamanda rögar kapağı, binanın bağlı olduğu kanalizasyon, kapağı görünmeyen kanalizasyon tespitleri de yapılmaktadır.

Kameralı sistem ile rögar kapağı nasıl bulunur

Üzeri toprakla kapatılmış binaların önünde bulunan, lağım çukuru (rögar kapağı) tespitlerini detektörlü sinyal gönderen kameralar yardımı ile bulunması, size zamandan ve maddi açıdan kolaylık sağlayacaktır. Borunun güzergahını izleyerek logara doğru ilerleyen görüntülü cihazlar, kanalizasyon hattı boyunca ilerler. Yerini bilmediğiniz rogarın içine girerek, yukarıya doğru sinyal göndermeye başlar. Gönderilen bu sinyalin aynı frekans ayarında yer tespit detektörleri sayesinde, gizlenen rögarın kapağı bulunmuş olur. Bu sayede hem siz yorulmazsınız, hem de fazladan kaba taslak zemin kırılmamış olur.

Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı ve her türlü boru tıkanmaları ve bu boruların görüntüleme sistemleri ile görüntülenmeleri işlemlerini tek kalemde yaparak, sorunuzu en kısa sürede çözüyoruz.


Yerini bilmediğiniz rögar kapağının yerini bulan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Cengiz Usta Tesisat, konusunda uzman rögar yeri bulan tesisatçı ve rögar kapağını bulan cihazlar yardımıyla kısa sürede yerini bilmediğiniz rögarın tespiti işlemlerini yapabilmektedir.

Top