telefon
whatsapp
Cihazla Kötü Koku Tespiti
Cihazla Kötü Koku Tespiti

Evlerimizde iş yerlerimizde kısacası tüm yaşam alanlarımızda meydana gelen kötü kokular oldukça rahatsız edicidir. Bu sorunun giderilmesi için cihazla koku tespiti yapılmalıdır.

Lavabolardan Neden Koku Gelir?

   Lavabo ve banyo giderlerinden koku gelmesinin birçok nedeni olabilir.

Başlıca olası nedenler:

  • Tuvalet ve lavabo gider borularında oluşan tıkanıklıklar
  • Lavabolarda bulunan sifonun düz olması nedeniyle, giderdeki koku lavabodan çıkmakta ve kötü kokuya sebebiyet vermektedir.
  • Tuvalet ve banyonuzda, havalandırma boşluğu varsa; binanın ana gider hattındaki bir boru çatlağı vb.. sorun nedeniyle koku oluşması olasıdır.
  • Tuvalete S pimaş borusu takılmamış olması da kötü kokuya bir nedendir.
  • Binanızdaki ana gider hattının bir ucu çatıya kadar çıkmaktadır. Eğer bu hat, çatı seviyesinden biraz fazla olmazsa; soğuk ve rüzgarlı havalarda kötü kokuya sebep olur.
  • Özellikle mutfak lavabosunda, zaman biriken yemek ve yağ atıkları tortu halini alarak pis bir koku yayarlar

 

Lavabolardaki Kötü Koku Nasıl Yok Edilir?

   Lavabolarda oluşan kötü kokuları yok etmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Gerekli kontrolleri yaparak, kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

  •    Lavabo gider borusunun S şeklinde olmasını sağlayabilirsiniz. Bu tip borularda su birikintisi oluşacağından, kötü koku çıkışı engellenmiş olur.
  • Gider boruları kontrol edilerek, birikmiş yemek artıkları temizlenmelidir.
  • Tuvalet taşlarının kenar noktalarında boşluk varsa, silikonla kapatılması gereklidir.
  • Lavabo gider borularının, bağlantı noktaları kontrol edilerek; esnek contalar sıkıştırılmalıdır.

   Bu gibi yöntemlerle kötü kokudan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Fakat, yine de bu sorun devam ediyorsa; Koku tespiti için profesyonel ve uzman bir ekipten yardım alabilirsiniz.

 

Koku Tespitini Nasıl yapıyoruz?

   Öncelikle kötü kokunun kaynağını bularak, ana problemi ortaya çıkartıp koku tespitini yapıyoruz. Lavabo borusu, tıkanıklık yüzünden koku yayıyorsa; kameralı cihazlarla kırma dökme yapmadan tıkanıklığı gideriyoruz ve sizi, kötü kokudan kurtarıyoruz.

   Kötü koku sebepleri arasında diğer olasılıklar da; birikmiş yemek artıkları, contası gevşemiş bağlantı noktaları, iyi monte edilmemiş tuvalet taşları ya da çatlak pimaş borulardır. Sorunun neyden kaynaklandığını kısa zamanda çözen uzmanlarımız, hızlı ve güvenli bir şekilde koku tespitini yaparak problemi ortadan kaldırmaktadır. 

 

Cihazla Koku Tespiti

 Hijyenin ve temizliğin büyük önem taşıdığı yaşantımızda koku da aynı ölçüde yer tutar. Kötü kokan bir yerde temizlik , hijyen ve sterilizasyondan bahsetmek mümkün değildir. Lavabo, tuvalet ya da kanalizasyon gibi yerler kötü koku yaymaya oldukça elverişli alanlardır. Kötü kokunun yanı sıra hastalık yaymaya da eğilimlidir bu alanlar. Bu açıdan ise insanlar tarafından tepki toplanır çoğu zaman.

Basit olarak gördüğümüz mutfak lavaboları bile tıkandığı zaman kötü kokuya sebebiyet verebilir. En temiz olması gereken yerler olan mutfakların ise kötü kokması hiç te hijyenik hissi bırakmaz. Ynı şekilde tuvaletlerde kötü kokusuyla sorun çıkartan ve rahatsız eden alanların başında gelir. Koku yapan bir tuvalet pis kokuyu her yere yayabilir. Böyle durumlarda cihazla koku tespiti yapılarak pis kokunun kaynağı bulunup sorun giderilebilir.

 

Cihazla Koku Tespiti Nasıl Yapılır ?

 Koku konusunda rahatsızlık duyduğunuz zaman firmamıza ulaşırsanız alanında uzman ekibimiz koku tespit cihazıyla size ulaşacaktır. Ustalarımız deneyimleri ve koku tespit cihazıyla kokunun kaynağına ulacaktır. Bunun sonrasında ise kokunun kaynağı tespit edildiği için kokuyu gidermek için gerekli yol izlenir.

Koku tespit cihazı kullanmayan bir firma ya da ustayla çalıştığınız zaman evinizde tesisatın bulunduğu alanlar kırılmak zorundadır. Ancak cihazla dışardan kokunun kaynağı tespit edilebilir. Fayanslarınız kırılmadan bu sorununuzu halledebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden kaynaklanabilecek kötü kokuları koku tespit cihazımızla bulup Cengiz Usta Sıhhi Tesisat olarak tamiratını yapmaktayız

Top